Mezoterapia mikroigłowa Derma rollerami Genosys

Spis treści:

1. Informacje ogólne

Mezoterapia mikroigłowa

Zwana mikronakłuwaniem, rolowaniem czy terapią indukcji kolagenu CIT jest metodą, która stymuluje proces gojenia, wywołany mikronakłuwaniem, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w efekcie usuwa drobne linie, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy. Technika jest stosowana także do poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia nadmiernej pigmentacji (brązowe plamy), aktywnego trądziku i łysienia. Urządzenia do mikroiniekcji to przede wszystkim derma roller i stempel. Oba przyrządy mają określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki dermarollera tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – dzięki mezoterapii mikroigłowej skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

 


Powrót do spisu treści

 

2. Modele derma rollerów DTS i stempli

 

Produkt Model Opis
Dermaroller wibracyjny DTS Derma roller wibracyjny ma wymienną głowicę. Do obudowy pasują głowice o długości igieł o,25 mm, 0,50 mm, 1,00 mm i 1,50 mm. Funkcja wibracji pomaga wyeliminować nieprzyjemne doznania bólowe, zachowując optymalną penetrację składników w głąb skóry.
Rekomendowany do użytku domowego (0,25 mm) i dla kosmetologów (0,5/1,0 mm)
Dermaroller manualny z wymienną głowica DTS Derma roller manualny z wymienną głowicą. Do obudowy pasują głowice o każdej długości igieł.
Rekomendowany dla lekarzy medycyny estetycznej oraz dermatologów.
Głowice wymienne DTS Głowice wymienne pasują do wszystkich Derma rollerów wibracyjnych i manualnych z wymienną głowicą.
Roller manualny DTS Derma roller manualny bez wymiennej głowicy. Dostępny ze standardową oraz z wąską głowicą.
Roller do ciała DTS Derma roller do ciała ma podwójną, wymienną głowicę. Przeznaczony jest do leczenia cellulitu, rozstępów i ujędrniania ciała.
Stempel Genosys Powierzchnia stempla jest lekko wypukła, aby igły mogły się wbijać idealnie prostopadle w skórę. Zalecany do zabiegów w przypadku skóry trądzikowej i zabiegów na skórze głowy.
Mini roller do oczu Genosys Derma roller do oczu jest przeznaczony do zabiegów w okolicach oczu. Ten model jest dostępny o długościach igiełek 0,25mm.

 

Powrót do spisu treści

3. Długość igieł i częstotliwość zabiegów mezoterapii mikroigłowej

Jak wybrać odpowiednią długość igieł i rodzaj koktajlu

Naskórek jest najbardziej zewnętrzną częścią skóry, stanowiącą główną barierę chroniącą ją przed niekorzystnymi czynnikami środowiska. Najcieńszy jest w okolicach oczu – ma 0,05 mm, a najgrubszy na opuszkach palców i piętach – 1,5 mm.

Kategoria Użytek domowy Zabiegi profesjonalne Zabiegi medyczne
Długość igieł 0,25 mm 0,5 mm 1,0 mm 1,5 mm 2,0 mm
Znieczulenie zewnętrzne nie nie tak
Krwawienie nie nie lub bardzo małe tak
Przerwy pomiędzy zabiegami co 2-3 dni 1 raz/tydzień co 3-4 tygodnie. Skóra musi być całkowicie wygojona przed następnym
zabiegiem.
Wymiana rollera lub głowicy po 3-6 miesiącach po 5-10 zabiegach po 4-5 zabiegach

Igły po kilku zabiegach zaczną się tępić. Zależy to od tego, jak często rolujemy, jak długie są igły, jak duża jest powierzchnia zabiegu.

Dermaroller lub głowicę DTS należy wymienić, gdy igły nie wkłuwają się łatwo w skórę.

 

Derma roller 0,25 mm do użytku domowego

Wszystkie długości igieł mogą wywoływać proces zapalny i gojenie w celu stymulowania produkcji kolagenu i elastyny, ale na różnym poziomie. Derma roller do użytku domowego 0,25 mm także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, ale wolniej niż w przypadku Derma rollerów profesjonalnych czy medycznych.

 

Zabiegi 2 razy w tygodniu rollerem 0,3 mm przez 6 miesięcy, kobieta 55 lat Źródło: Badania Dr. Setterfield

 

5 lat zabiegów rollerem 0,3 mm z użyciem witaminy A, C oraz antyoksydantów Źródło: Environ

Większość substancji aktywnych zawartych w kosmetykach nie jest w stanie przejść bariery skórnej ze względu na wielkość cząsteczki i jej profil fizykochemiczny. Na przykład – witamina C jest hydrofilna, a powierzchnia skóry jest lipofilna, co stwarza przeszkodę nie do pokonania. Generalnie, tylko bardzo niewielka część, mniejsza niż 1% (0,03-1% w przypadku nawilżaczy) jest w stanie dotrzeć do skóry właściwej, a 99% kosmetyków pozostaje niewykorzystana. Nawet bardzo drogie kosmetyki z substancjami aktywnymi, zamkniętymi w mikrokapsułkach takich jak np. liposomy, ma przenikalność na poziomie 1-3%. Charakterystyczne dla mezoterapii mikroigłowej jest stosowanie mikroiniekcji przed i po aplikacji kosmetyków pozwala na zwiększenie wchłaniania do 50%. Odpowiednia dawka substancji odżywczych dostarczona skórze może cofnąć proces starzenia.

 

Derma roller 0,5 mm do użytku profesjonalnego

Rekomendowany dla kosmetologów

Zalecamy tę długość igieł dla kosmetologów. Igły o długości 0,5 mm mogą być stosowane bez żadnego ryzyka do eliminacji wszystkich problemów skóry, takich jak: redukcja zmarszczek, eliminacja drobnych linii, brązowe plamy pigmentacyjne, skóra trądzikowa. Przy tej długości igieł stosowanie znieczulenia nie jest konieczne, a mikronakłuwanie nie wywołuje krwawienia (pojedyncze kropelki krwi mogą się pojawić jedynie miejscowo w bardzo rzadkich przypadkach).

Przy długości igieł 0,5 mm rola zwiększenia przenikania jest tak samo istotna jak stymulacja nowego kolagenu i elastyny. Przy użyciu długości 1,0 mm i dłuższych może wystąpić krwawienie, które z powodu ciśnienia wypływającej krwi blokuje przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Przy stosowaniu w mezoterapii mikroigłowej derma rollera 0,5 mm przenikanie składników aktywnych jest maksymalne, dlatego bardzo ważny jest wybór składników aktywnych użytych do zabiegu. Z tego powodu rekomendujemy, w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów, stosowanie koktajli Genosys.

 

Kosmetolodzy pracujący pod nadzorem lekarza mogą używać rollera 1,0 mm.

Derma rollery DTS są specjalnie przystosowane do minimalizowania bólu podczas zabiegu, dzięki:

 • diamentowemu kształtowi igiełek
 • wyjątkowo małej średnicy igieł, cieńszych o 25% niż igły konkurencji
 • funkcji wibracji

Roller o długości igieł 1,0 mm może być stosowany bez znieczulenia, w zależności od progu wrażliwości bólowej pacjenta. Stosowanie rollerów 1,0 mm i dłuższych jest rekomendowane w przypadku takiej kondycji skóry, która wymaga przebudowy oraz indukcji kolagenu i elastyny, a także w przypadku głębokich zmarszczek, blizn i rozstępów.

W przypadku przebarwień, brązowych plam pigmentacyjnych i nierównego kolorytu skóry najlepsza długość igieł to 0,5mm. Dłuższe igły mogą zwiększać przebarwienia przez uszkadzanie komórek melanocytów, które znajdują się na głębokości około 0,5 mm. W przypadku zabiegów wybielających zalecamy zastosowanie peelingu SRS przed mikroiniekcją.

Stempel Genosys zalecamy w przypadku skóry tłustej i trądzikowej. Bardzo istotne jest użycie peelingu SRS przed rozpoczęciem zabiegiem mezoterapii mikroigłowej – zawarte w nich kwasy alfa hydroksylowe mogą nasilać łuszczenie. Silne nakłuwanie może stymulować skórę i powodować powstanie zaskórników. Należy używać dermarollera delikatnie, tylko w celu wytworzenia mikrokanalików do zwiększenia przenikania składników zawartych w koktajlu PCS.

 

Koktajle w ampułkach – 10 ampułek a’ 2ml (1 ampułka/1 zabieg)

Produkt Składniki aktywne Wskazanie
SRS Peeling – Odbudowujący Water, Glycerin, Glycolic Acid, Lactic Acid, Mandelic Acid, Phytic Acid, Sodium Hydroxide, Alcohol Denat. Odmłodzenie skóry, plamy pigmentacyjne, skóra tłusta/trądzikowa. Do użycia przed zabiegiem nakłuwania.
Koktajl AWS – Przeciwzmarszczkowy

sh-polypeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Cooper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Hydrolysed Hibiskus Esculetus Extract, Dextrin, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Adenosine, Sodium Hyaluronate

Ujędrnianie, zmarszczki, uelastycznianie skóry.
Koktajl SWS – Wybielający sh-polypeptide-7, Aspergillus/Saccharomyces/Glycyrrhiza Uralensis Root Extract Ferment Filtrate, Carthamus Tictorius (Safflower) Flower Extract, Lactid Acid, Glycyrrhiza Gabra (Licoice) oot Extact, Sodium Hyaluronate Plamy pigmentacyjne,przebarwienia, nierówny koloryt.
Koktajl PCS – Do skóry problematyczne sh-polypeptide-7, Pinus Radiata Bark Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Lear Extract, Panthenol, Glycolic Acid, Scutellaria Baicalensis Root Extact, Sodium Hyaluronate Skóra tłusta/trądzikowa.
Koktajl CTS – Odbudowujący, ze skoncentrowanymi cytokinami Cooper Tripeptide-1, sh-polypeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Hexapeptide-12, Collagen, Vitis Vinifera (Grape) Callus Culture Extact, Rosa Damascena Callus Culture Extract, Sodium Hyaluronate Rozstępy, blizny, głębokie, zmarszczki.
Koktajl CVS – Regenerujący, z koncentratem kawiorowym sh-polypeptide-7, Collagen, Beta-glukan, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoina, Houttuynia Cordata Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemisia Vulgaris Extract Fotostarzenie/sucha skóra. Zalecany peeling SRS przed zabiegiem. Nie stosować do cery trądzikowej.

 

Powrót do spisu treści

4. Sposób użycia Derma Rollerów

1. Oczyszczanie: usunąć makijaż i resztki kosmetyków ze skóry za pomocą łagodnego preparatu

2. Peeling SRS: Zastosować peeling, jeżeli warstwa rogowa jest gruba i szorstka. Można użyć czystych gazików do naniesienia warstwy peelingu. Ten krok przygotuje skórę do zabiegu i da maksymalny efekt. Zalecamy peeling SRS zamiast innych peelingów, ponieważ ma on skład specjalnie opracowany do zabiegów z derma rollerem i nie wywołuje podrażnień.

 • Peeling jest zalecany w przypadku plam pigmentacyjnych i skóry trądzikowej.
 • Peeling nie wymaga neutralizacji.
 • U niektórych pacjentów (nie zawsze), może w następnych dniach po zabiegu wystąpić lekkie łuszczenie.

3. Aplikacja koktajlu (ok 15 minut): nanieść koktajl Genosys za pomocą pipety, strzykawki lub zakraplacza na skórę i rozpocząć nakłuwanie. Mikrokanaliki zamkną się po nakłuwaniu. Koktajl lub serum należy nanieść przed nakłuwaniem i wrolowywać kropelki koktajlu, aby zmaksymalizować efekt zabiegu.

 

 

 • Rolować, szczególnie miejsca z oznakami starzenia (zmarszczki, plamy itp.), rozciągając lekko skórę i zmniejszając nacisk w okolicach oczu, ust i czoła.
 • Zakończyć rolowanie danego obszaru, jeżeli skóra zaczerwieni się i przejść do kolejnego.
 • Należy szczególnie uważać w okolicach oczu i ust. Unikać rolowania powiek.
 • Zabieg powinien trwać około 15 minut.

4. Łagodzenie (20-30 minut): użyć żelowej maski peptydowej do ochłodzenia i uspokojenia skóry po zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Maska redukuje podrażnienie, zmniejsza zaczerwienienie i dostarcza dużą dawkę wilgoci.

5. Po zabiegu nałożyć nawilżająco-łagodzący krem.

Powrót do spisu treści

5. Zalecenia dla Pacjentów korzystających z mezoterapii mikroigłowej

1. 4 godziny po zabiegu, twarz można umyć. Należy zastosować filtr przeciwsłoneczny o wysokim faktorze ochronnym. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być kontynuowana przez kolejnych 10 dni.2. Po zabiegu, z powodu utraty wilgoci, skóra może się łuszczyć i aby temu przeciwdziałać, można przeprowadzić peeling. W trakcie regeneracji po zabiegu i po usunięciu wierzchniej warstwy rogowej naskórka w trakcie peelingu, skóra czasowo staje się sucha. Konieczność nawilżania skóry przez kilka dni po zabiegu jest bardzo istotna i musi zostać zakomunikowana pacjentowi.3. Należy intensywniej nawilżać skórę:

• po zabiegu derma rollerem 1,5 mm przez 1 tydzień,
• po zabiegu derma rollerem 0,5 mm – 1 mm przez 2-4 dni.

4. Jeżeli używa się profesjonalnych produktów łagodzących po zabiegach estetycznych, ewentualne uczucie swędzenia jest mniej odczuwalne (przez 1~2 dni).

5. Przez 1~2 dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej powinno się unikać przebywania w sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach jak sauna, termy, unikać gorących kąpieli i picia alkoholu.

6. Konieczność dodatkowego nawilżania musi być przekazana pacjentowi (przez max 1 tydzień należy stosować podwójna dawkę kremu nawilżającego).

7. Należy unikać pobytu na basenie przez 1~2 dni.

Powrót do spisu treści

6. Zalecenia i środki bezpieczeństwa

 • Przed każdym użyciem zalecane jest obejrzenie dermarollera, aby wykluczyć wszelkie uszkodzenia – igły powinny być proste, a czubki igieł ostre i nie zagięte.
 • Każdy derma roller czy głowica musi być używana wyłącznie przez jedną osobę.
 • Nie używać derma rollera na zainfekowaną czy chorą skórę: przeciwwskazaniem jest egzema, łuszczyca, zaburzenia krwawienia, zaburzenia odporności, grzybica, otwarte rany, keloidy, cukrzyca.
 • Należy unikać stosowania derma rollera u osób uczulonych na metal.
 • Nie stosować dużego nacisku podczas nakłuwania.
 • Dermaroller musi być przechowywany przez cały czas w kapturku ochronnym.
 • Nie stosować mezoterapii mikroigłowej u dzieci ani zwierząt.

Powrót do spisu treści

7. Sterylizacja i przechowywanie dermarollerów

 • Wszystkie rollery DTS są pakowane w warunkach sterylnych (sterylizacja promieniowaniem gamma). Nie ma potrzeby sterylizacji rollera przed pierwszym użyciem, jeżeli otwieramy nowe opakowanie.
 • Po użyciu należy opłukać roller pod ciepłą, bieżącą wodą i usunąć pozostałości naskórka i kosmetyków z igieł za pomocą miękkiej szczoteczki.
 • Po dokładnym wysuszeniu derma roller należy wysterylizować za pomocą 70% alkoholu. Dermarollera nie należy moczyć w alkoholu, wystarczy spryskać przez około 10 sekund.
 • Derma Roller należy umieścić w kapturku ochronnym do całkowitego wysuszenia.
 • Dermaroller przechowywać w kapturku, z naklejką z nazwiskiem pacjentki i liczbą zabiegów.
 • Głowica derma rollera nie jest odporna na wysoką temperaturę i nie może być sterylizowany z użyciem metod termicznych.