NICI LIFTINGUJĄCE

Minimalnie inwazyjna, niechirurgiczna technika zabiegowa do liftingu twarzy i ciała

12

 

 

 

 

 

 

 

Jakość oferowanych nici jest potwierdzona certyfikatami:

3

BADANIA KLINICZNE

8

WSKAZANIA

REDUKCJA ZMARSZCZEK

 • linia szczęki,
 • mars na czole,
 • dolina łez,
 • linie marionetki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zmarszczki szyi.

LIFTING TWARZY

 • podwójny podbródek,
 • kontur twarzy,
 • profilowanie żuchwy.

POWIĘKSZENIE

 • policzki.

LIFTING CIAŁA

 • pośladki,
 • kolana,
 • uda.

CHARAKTERYSTYKA NICI MLT

 • zakończenie igły jest wykonane wg najbardziej zaawansowanej technologii umożliwiającej komfortowe jej wprowadzenie,
 • nić wysokiej jakości o wysokim profilu bezpieczeństwa,
 • technologia oparta na średnio twardej powłoce.

 

Technologia oparta na specjalnej „średnio twardej powłoce” MLT , powoduje, że igły mogą być wprowadzane do skóry bardzo płynnie, z minimalnym oporem, co istotnie minimalizuje ból.

9 [Test płynności wprowadzania do skóry]*

* Test płynności mierzy poziom bólu w momencie wprowadzania igły do skóry.

MLT (MESO NICI LIFTINGUJĄCE)

Zabieg z użyciem nici liftingujących umożliwia natychmiastową i naturalną poprawę wyglądu bez konieczności zabiegu chirurgicznego.

 

Nici liftingujące są minimalnie inwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na unoszeniu tych części twarzy ( jak brwi, szczęka, fałdy nosowo-wargowe, policzki) i ciała (górna część ud, górna część ramion, okolice brzucha), które naturalnie opadają podczas procesu starzenia, przy użyciu specjalnych nici bez konieczności nacięć chirurgicznych. Wprowadzając nici w precyzyjnie określony obszar zabiegowy przy użyciu igły lub kaniuli, doprowadzamy do ich zakotwiczenia się w tkance podskórnej lub w głębszych warstwach skóry, uzyskując efekt podniesienia i napięcia skóry. Rezultaty zabiegu są zauważalne bezpośrednio po umieszczeniu nici w tkance, przy czym efekt ten może ulegać dalszej poprawie aż 3- 6 miesięcy. Otaczające tkanki utrzymują nici w miejscu, podtrzymując efekt liftingu. Formowanie nowej tkanki następuje podczas naturalnej regeneracji skóry, wywołanej mikrouszkodzeniami, spowodowanymi umieszczeniem w niej nici. Dzięki temu uszkodzona skóra, gojąc się, tworzy nowe włókna kolagenowe. Sama procedura jest szybka, przy czym zazwyczaj wystarcza znieczulenie miejscowe. Zabieg nie pozostawia żadnych widocznych śladów interwencji na skórze, co gwarantuje minimalny czas regeneracji. Proces degradacji nici w skórze trwa zazwyczaj 6 – 12 miesięcy w zależności od stanu pacjenta, a efekt liftingu może utrzymywać się nawet kilka lat, jeżeli zostaną wykonane 2-3 zabiegi w odstępach jednomiesięcznych. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku pacjentów, którzy mają elastyczną skórę, bez jej nadmiaru. Zabieg daje najlepsze efekty pacjentom, których skóra charakteryzuje się dużą elastycznością oraz którzy nie posiadają nadmiaru skóry. Najlepszymi kandydatami są mężczyźni i kobiety w wieku od 30 do 50 lat, którzy pragną wyglądać lepiej i młodziej oraz potrzebują odmłodzenia twarzy bez konieczności liftingu chirurgicznego.

 
Proces gojenia ran następnie uszkodzenia tkanek na skutek nakłuwania igłami lub kaniuli. Igła lub kaniula musi nakłuć skórę, aby nić mogła zostać umieszczona w tkance. Następujące w wyniku tego uszkodzenie powoduje natychmiastowe rozpoczęcie procesu gojenia się urazu. Działanie to powoduje lokalne uszkodzenie tkanek i krwawienie. Płytki krwi są automatycznie uwalniane i rozpoczyna się normalny proces zapalny, chociaż uraz jest bardzo niewielki. Zupełnie inny obraz biochemiczny ma miejsce, gdy tych drobnych nakłuć jest wiele. Następuje pourazowe uwolnienie czynników wzrostu i infiltracja fibroblastów. Proces ten jest automatyczny i powoduje wzrost aktywności komórkowej, który nieuchronnie prowadzi do „poinstruowania” fibroblastów, że mają rozpocząć produkcję kolagenu i elastyny. Gojenie ran czy proces bliznowacenia to skomplikowany proces, w którym skóra (lub inne narządy tkankowe) powodujący samo naprawę pourazową.

 

Mechaniczna stymulacja igieł i nici

Według badania Helene M.Langevin mechaniczna stymulacja tkanki podskórnej igłami do akupunktury powoduje aktywne przekształcenia cytoszkieletu fibroblastów, oparte na mechanizmach transdukcji mechanicznej. Transdukcja mechaniczna odnosi się do wielu mechanizmów , w których następuje zamiana bodźca mechanicznego na aktywność chemiczną . Aktywne fibroblasty zaobserwowano również w reakcji na obrót igły podczas akupunktury. Obrót igły powoduje nawijanie włókien kolagenowych na igłę i tworzenie skrętu włókien kolagenu i fibroblastów w obszarze bezpośrednio otaczającym igłę. Zaimplantowany materiał w postaci nici może stymulować tkanki w sposób ciągły na skutek mimiki twarzy czy ruchów ciała, tak długo, aż nici nie ulegną hydrolizie i pełnej degradacji. Stymulacja ta może prowadzić do zwiększenia proliferacji fibroblastów w procesie gojenia urazów po wprowadzaniu igły.

 

Wszczepione nici fizycznie wspomagają rekonstrukcję tkanki

Wszczepione nici podobnie jak wypełnianie zapobiega generowaniu kolejnych zmarszczek, jeżeli nici zostały umieszczone prostopadle do kierunku zmarszczki.