NICI MLT PDO Z HACZYKAMI

MLT NICI PDO Z HACZYKAMI to rodzaj nici z rozmieszczonym na całej jej długości ząbkowaniem. Nici dwukierunkowe z zadziorkami są wyprodukowane z monofilamentowych włókien za pomocą specjalnej techniki mikroobróbki, która wycina haczyk we włóknie. W porównaniu z konwencjonalną, gładką nicią, nici z haczykami oferują kilka dodatkowych korzyści. Po wprowadzeniu nici kotwiczą się w tkance i utrzymują jej napięcie. Dzięki haczykom nić jest lepiej ustabilizowana, a efekt utrzymuje się dłużej. Zabieg wymaga zaawansowanych umiejętności w zakresie techniki wprowadzania nici oraz odpowiedniego znieczulenia w celu zminimalizowania bólu. Nici MLT COG PRO są zamocowane w średnio ostrej igle, a MLT COG PRO II w kaniuli, która powoduje mniejszy ból, mniejsze ryzyko siniaków i ma lepszy profil bezpieczeństwa.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

NICI MLT PGA MULTI

NIĆ MLT MULTI składa się z 24 skręconych pojedynczych monofilamentów.
Ten rodzaj nici, wprowadzony do skóry, powoduje większą produkcję kolagenu dzięki zintensyfikowanemu formowaniu tkanki wokół nici.
PGA (kwas poliglikolowy) jest sklasyfikowana jako syntetyczny, degradowalny, wielowłókienkowy polimer w formie nici.

 

W miarę upływu czasu nić w sposób naturalny ulega degradacji do kwasu glikolowego, który podlega absorpcji w postaci rozpuszczalnego w wodzie monomeru. Proces wchłaniania zostaje zakończony po 60 – 90 dniach od wszczepienia.
U pacjentów w podeszłym wieku , z niedokrwistością i objawami niedożywienia nici mogą być wchłaniane szybciej.
Nici mogą być niebarwione lub koloru fioletowego. Nici Multi mają bardzo wysoką, początkową wytrzymałość na rozciąganie, dzięki gładkiej powierzchni łatwo przechodzą przez tkankę , są łatwe w stosowaniu.
Proces gojenia przebiega podobnie, niezależnie czy wszczepiona jest nić pojedyńcza czy wielowłókienkowa.
W porównaniu z nićmi Mono nici Multi wywołują więcej mikrourazów , przechodząc przez tkankę.

 

Działanie nici Multi zostało zbadane metodami inżynierii tkankowej jako proces kontrolowanego dostarczania leków . Stwierdzono, że polimer PGA ma lepiej wpływa na stopień aplikacji sudobry wpływ przechowywania leku niż nici PDO a więc może być połączony z takich jak witamina C, kwas hialuronowy, PRP podczas wkładania do skóry.
Zwłaszcza w części obróbki, w którym jest wskazane zakreskowanej ( Messing ) techniką . PGA można łączyć z PDO w stosunku 1 : 5 ( PGA : DOP = 1 : 5)Nici Multi indukują zatem intensywniejszą odpowiedź zapalną.
Polimer PGA został zbadany procedurami inżynierii tkankowej w zakresie kontrolowanego dostarczania składników aktywnych. Stwierdzono, że profil PGA pozwala na lepszą, niż nici PDO aplikację składników aktywnych takich jak witamina C, kwas hialuronowy czy PRP podawanych w jednym zabiegu.
Ma to działanie synergistyczne, zwłaszcza w przypadku zastosowania techniki siateczkowej. PGA można łączyć z PDO w stosunku 1 : 5 ( PGA : PDO = 1 : 5)

 

5,0

5,1

 

 

 

 

tabela 2

 

 

 

NICI MLT PDO SPRĘŻYNKI

      Ten rodzaj nici to spiralna nić owinięta wokół igły. Nić wprowadzona do skóry kurczy się, jednocześnie zachowując właściwość powrotu do oryginalnej postaci sprężynki, jaką miała przed wprowadzeniem do skóry. Dzięki naturalnej elastyczności nici PDO sprężynki wykazują doskonały efekt liftingujący.

6

 

 

 

tabela 3

 

 

 

 

 

MLT NICI PDO MONO

PDO MONO to pojedyncza nić z polidioksanonu, określana jako monofilament. Nić ma gładką powierzchnię i jest podstawowym rodzajem nici stosowanym do liftingu. Ten rodzaj nici jest zalecany w przypadku uzyskania efektu odmłodzenia skóry i niewielkiego podniesienia tkanek.

7

 

tabela 4

 

 

 

 

 

 

 

 

MLT (MESO NICI LIFTINGUJĄCE)

Zabieg z użyciem nici liftingujących umożliwia natychmiastową i naturalną poprawę wyglądu bez konieczności zabiegu chirurgicznego.

 

Nici liftingujące są minimalnie inwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na unoszeniu tych części twarzy ( jak brwi, szczęka, fałdy nosowo-wargowe, policzki) i ciała (górna część ud, górna część ramion, okolice brzucha), które naturalnie opadają podczas procesu starzenia, przy użyciu specjalnych nici bez konieczności nacięć chirurgicznych. Wprowadzając nici w precyzyjnie określony obszar zabiegowy przy użyciu igły lub kaniuli, doprowadzamy do ich zakotwiczenia się w tkance podskórnej lub w głębszych warstwach skóry, uzyskując efekt podniesienia i napięcia skóry. Rezultaty zabiegu są zauważalne bezpośrednio po umieszczeniu nici w tkance, przy czym efekt ten może ulegać dalszej poprawie aż 3- 6 miesięcy. Otaczające tkanki utrzymują nici w miejscu, podtrzymując efekt liftingu. Formowanie nowej tkanki następuje podczas naturalnej regeneracji skóry, wywołanej mikrouszkodzeniami, spowodowanymi umieszczeniem w niej nici. Dzięki temu uszkodzona skóra, gojąc się, tworzy nowe włókna kolagenowe. Sama procedura jest szybka, przy czym zazwyczaj wystarcza znieczulenie miejscowe. Zabieg nie pozostawia żadnych widocznych śladów interwencji na skórze, co gwarantuje minimalny czas regeneracji. Proces degradacji nici w skórze trwa zazwyczaj 6 – 12 miesięcy w zależności od stanu pacjenta, a efekt liftingu może utrzymywać się nawet kilka lat, jeżeli zostaną wykonane 2-3 zabiegi w odstępach jednomiesięcznych. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku pacjentów, którzy mają elastyczną skórę, bez jej nadmiaru. Zabieg daje najlepsze efekty pacjentom, których skóra charakteryzuje się dużą elastycznością oraz którzy nie posiadają nadmiaru skóry. Najlepszymi kandydatami są mężczyźni i kobiety w wieku od 30 do 50 lat, którzy pragną wyglądać lepiej i młodziej oraz potrzebują odmłodzenia twarzy bez konieczności liftingu chirurgicznego.
 
Proces gojenia ran następnie uszkodzenia tkanek na skutek nakłuwania igłami lub kaniuli. Igła lub kaniula musi nakłuć skórę, aby nić mogła zostać umieszczona w tkance. Następujące w wyniku tego uszkodzenie powoduje natychmiastowe rozpoczęcie procesu gojenia się urazu. Działanie to powoduje lokalne uszkodzenie tkanek i krwawienie. Płytki krwi są automatycznie uwalniane i rozpoczyna się normalny proces zapalny, chociaż uraz jest bardzo niewielki. Zupełnie inny obraz biochemiczny ma miejsce, gdy tych drobnych nakłuć jest wiele. Następuje pourazowe uwolnienie czynników wzrostu i infiltracja fibroblastów. Proces ten jest automatyczny i powoduje wzrost aktywności komórkowej, który nieuchronnie prowadzi do „poinstruowania” fibroblastów, że mają rozpocząć produkcję kolagenu i elastyny. Gojenie ran czy proces bliznowacenia to skomplikowany proces, w którym skóra (lub inne narządy tkankowe) powodujący samo naprawę pourazową.

 

Mechaniczna stymulacja igieł i nici

Według badania Helene M.Langevin mechaniczna stymulacja tkanki podskórnej igłami do akupunktury powoduje aktywne przekształcenia cytoszkieletu fibroblastów, oparte na mechanizmach transdukcji mechanicznej. Transdukcja mechaniczna odnosi się do wielu mechanizmów , w których następuje zamiana bodźca mechanicznego na aktywność chemiczną . Aktywne fibroblasty zaobserwowano również w reakcji na obrót igły podczas akupunktury. Obrót igły powoduje nawijanie włókien kolagenowych na igłę i tworzenie skrętu włókien kolagenu i fibroblastów w obszarze bezpośrednio otaczającym igłę. Zaimplantowany materiał w postaci nici może stymulować tkanki w sposób ciągły na skutek mimiki twarzy czy ruchów ciała, tak długo, aż nici nie ulegną hydrolizie i pełnej degradacji. Stymulacja ta może prowadzić do zwiększenia proliferacji fibroblastów w procesie gojenia urazów po wprowadzaniu igły.

 

Wszczepione nici fizycznie wspomagają rekonstrukcję tkanki

Wszczepione nici podobnie jak wypełnianie zapobiega generowaniu kolejnych zmarszczek, jeżeli nici zostały umieszczone prostopadle do kierunku zmarszczki.

Więcej informacji: Prezentacja Nici Liftingujących PDO