Derma roller GENOSYS do ciała 1,00 mm

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 185,00 zł
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
185.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: CFBB-86349_20200210122141
Pin It

Opis

DERMA ROLLER podwójny, do dużych obszarów skóry – nowa koncepcja odmładzania Twojego ciała!

Profesjonalny derma roller do zabiegów na ciało, idealny do walki z cellulitem, rozstępami, pozbawioną elastyczności i sprężystości skórą po gwałtownym schudnięciu czy w wyniku naturalnego procesu starzenia.

Regularne stosowanie derma rollera  wywołuje naturalne procesy naprawy komórek, prowadzące do odmłodzenia skóry, usunięcia blizn i przebarwień. Regeneruje skórę zniszczoną działaniem promieniowania UV. W krótkim terminie napina ją i uelastycznia skórę, dając efekt miękkości i wygładzenia, likwidując jej szorstkość i „gęsią skórkę”.

Derma roller DTS do ciała ma wymienną głowicę, która pozwala na użycie kilku długości igiełek.

Oryginalny medyczny derma roller do ciała ma 2 głowice o łącznej liczbie 1080 igiełek, co zdecydowanie zwiększa efektywność zabiegu i skraca czas rolowania na dużych powierzchniach ciała.

Derma roller do ciała  tworzy  bardzo gęstą sieć mikrokanalików, w ciągu 5 – 10 minut doprowadza do powstania około1 000 000 kanalików, co powoduje około pięciokrotną oszczędność czasu w stosunku do standardowych rollerów..

Mierząc przewodnictwo elektryczne w skórze zauważono , że największe odczucie bólu występuje przy nakłuciu pojedynczą igłą - im gęściejsze dziurki tym wrażenia bólowe są mniej odczuwalne.

Dlatego derma roller  DTS jest tak komfortowy w stosowaniu. Aby zabieg nie trwał zbyt długo rekomendujemy rolowanie jednego dnia wybranego fragmentu ciała.

Efekt ten stymuluje powstawanie naturalnego kolagenu bardzo dobrej jakości (ciasno utkane, równolegle ułożone włókna) i wspiera przenikanie składników odżywczych, nakładanych na skórę.

Przenikanie wzrasta kilkusetkrotnie (400 – 1000 razy).

 

Mikroskopijne , uformowane jak diament  igły (25 % cieńsze niż u konkurencji) , powodują, że zabieg jest bezbolesny a czas gojenia następuje błyskawicznie. 

Rolki mają certyfikaty CE, amerykańskiej FDA.

 

Jeżeli przed podjęciem decyzji o zakupie pojawią się jeszcze pytania czy wątpliwości, prosimy o kontakt ze sklepem. 

 

Trochę teorii:

Skuteczność przenikania składników aktywnych zawartych w kosmetykach przez warstwę rogową naskórka wynosi przeciętnie 0,3 % w trakcie każdej aplikacji.

Powodem tego jest bariera, jaką stwarza warstwa rogowa naskórka, która chroni naszą skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych ale też stanowi przeszkodę w przenikaniu substancji aktywnych.

Aby temu zaradzić, został opracowany specjalny przyrząd - derma roller DTS – wałeczek z rozmieszczonymi na nim igiełkami, który nieprawdopodobnie zwiększa stopień przenikania substancji czynnych przez warstwę rogową i naskórek, aż do skóry właściwej. Jest to bardzo nowatorskie, kosmetyczno-medyczne wykorzystanie metody sprawdzonej i znanej od tysiącleci – tatuażu.

Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. 

Metoda mikronakłuwania powoduje minimalne uszkodzenia naskórka bez usunięcia jego zdrowej warstwy, co następuje w innych zabiegach. Ponieważ naskórek pozostaje w nienaruszonym stanie, gojenie następuje błyskawicznie.

Zabieg stymuluje procesy naprawcze w skórze bez wywoływania permanentnego stanu uszkodzenia. Pozytywne rezultaty zauważalne są już w kilka dni po rozpoczęciu stosowania rolki, natomiast trwałych efektów możemy oczekiwać po kilku miesiącach, co związane jest z okresem formowania się nowego kolagenu (utworzenie nowych włókien kolagenu trwa od kilku miesięcy do roku i daje trwałe efekty, poprawiające się z każdym miesiącem kontynuowania kuracji).

Mikroigiełki nakłuwają warstwę naskórka i skóry. Nakłuwanie powoduje wytwarzanie mikrokanalików w naskórku i skórze właściwej. To powoduje powstanie wolnych przestrzeni w skórze, które umożliwiaja łatwe przenikanie składnikom aktywnym, zwiększając w sposób nieporównywalny do normalnej aplikacji skuteczność i efektywność kosmetyków.

Kanaliki otwarte są kilka minut i zamykają się najpóźniej w ciągu godziny.

Naskórek, jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry jest najcieńszy pod oczami – 0,05 mm, przeciętnie wynosi około 0,1 mm. Rolka o długości igieł 0,25 mm jest wystarczająco długa, aby otworzyć kanaliki, które szybko i sprawnie przetransportują substancje aktywne w głąb skóry.

 

Wytworzenie mikrokanalików w skórze wywołuje odpowiedź organizmu w postaci szeregu reakcji mających na celu naprawę  uszkodzeń. Taka reakcja organizmu następuje nawet wówczas, gdy uszkodzenia te są mikroskopijne. Nawet jedno pojedyncze ukłucie powoduje niewidoczną reakcję.

 

Powyższa informacja  jest konieczna, aby zrozumieć, że  lokalne uszkodzenia i pęknięcia naczyń włosowatych, powodują , że automatycznie są uwalniane trombocyty i rozpoczyna się normalny proces zapalny, nawet jeżeli uszkodzenie jest minimalne.

Kompletnie inny obraz mamy wówczas, gdy tysiące lub dziesiątki tysięcy małych dziurek, umieszczonych blisko siebie dają efekt skali.

Wywołuje to reakcje pourazową uwalniającą czynniki wzrostu i naciek fibroblastów. Ta reakcja jest automatyczna i wywołuje kaskadową reakcje zapalną, która dociera do fibroblastów, otrzymujących „instrukcję”  produkowania większych ilości kolagenu i elastyny. Nowy kolagen jest odkładany w górnej części skóry właściwej tuż przy warstwie podstawnej naskórka.

Proces gojenia rozpoczęty nakłuwaniem przebiega w trzech fazach:

 • Etap I:   stan zapalny, rozpoczynający się natychmiast po uszkodzeniu (nakłuwaniu)
 • Etap II:  namnażanie komórek (formowanie tkanki), które rozpoczyna się po około 5 dniach i trwa około 8 tygodni
 • Etap III: kształtowanie nowej tkanki, które trwa od 8 tygodni do 1 roku.

Przeprowadzono badanie, w którym w miejsca po nakłuciach wprowadzono kolorowy tusz i śledzono drogi, jakimi będzie się przemieszczał w głąb skóry.

Okazało się, że tusz bardzo łatwo docierał do górnych warstw skóry właściwej – co z jednej strony potwierdza skuteczność działania metody z drugiej ostrożność w stosowaniu substancji nakładanych na skórę bezpośrednio po nakłuwaniu.

Po przeprowadzeniu zabiegu nakłuwania w skórze przebiegają skomplikowane reakcje i procesy biochemiczne:

Czynnik wzrostu aktywuje fibroblasty - pobudza to nie tylko namnażanie fibroblastów ale też namnażanie komórek naskórka i stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych. Witamina A jest istotnym regulatorem podziału fibroblastów i keranocytów, tak więc na tym etapie wymagane są odpowiednio wysokie jej dawki. W skórze przed rozpoczęciem nakłuwania powinna być zmagazynowana najwyższa możliwa normalna dawka witaminy A.

Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu  - zjawisko chemotaksji powoduje ruchy fibroblastów i ich namnażanie, co oznacza większą produkcję  kolagenu i elastyny. Kluczowe na tym etapie jest zapotrzebowanie na witaminę C, ponieważ bez jej odpowiedniej podaży w tkankach, prolina i lizyna nie mogą być wykorzystane do produkcji kolagenu i powstałe włókna będą wadliwie ułożone.

Przemiana czynnika wzrostu alfa (TGF-alfa) – ułatwia proces odnawiania się  nabłonka, co w przypadku mikronakłuwania jest procesem niezbyt istotnym.

Przemiana czynnika wzrostu beta  (TGF-beta) – jest to  silny czynnik chemotaksyczny dla fibroblastów, które pod jego wpływem przemieszczają się do miejsca uszkodzenia w ciągu 48 godzin od jego wystąpienia i rozpoczyna się produkcje prokolagenu typu I i III, elastyny, glikoaminoglikanów i proteoglikanów. Kolagen typu III jest dominującą formą kolagenu we wstępnej fazie gojenia. Należy ponownie podkreślić, że skuteczność procesów na tym etapie jest uwarunkowana odpowiednio wysoką dawką witaminy C. W tym samym czasie, TGF-beta dezaktywują proteazy, które degradują matrycę międzykomórkową.

Tkanka łączna aktywuje peptyd III -  peptyd ten także wspiera produkcję matrycy międzykomórkowej. Fibroblasty przemieszczają się w ten rejon, a wzrost ich aktywności prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Witamina A i C znowu są ważnymi pośrednikami w tej fazie.

Neutrofile aktywują peptyd -2 - chemotaksja wpływa na neutrofile tak, że migrują one do uszkodzonego obszaru. Neurofile są istotnym ogniwem w niszczeniu bakterii i pomagają w oczyszczaniu tkanki. Jednak w technice  nakłuwania,  ich główne zadanie polega na uwalnianiu cytokin, które wzmacniają efekt cytokin płytkowego czynnika wzrostu (PDGF) i czynnika wzrostu tkanki łącznej (CTGF), wpływających na zwiększoną syntezę kolagenu i neoangiogenezę.

 

Działanie:

 • Zwiększa napięcie skóry takich okolic ciała jak brzuch, pośladki, uda, ramiona – wizualnie zauważalna poprawa stanu skóry w kilka dni po pierwszym zabiegu
 • Pogrubia skórę - naczynka są mniej widoczne
 • Nie są znane żadne długofalowe efekty uboczne zabiegów, nie trzeba unikać słońca, krótki czas gojenia
 • Brak ciągłego podrażnienia skóry
 • Brak objawów infekcji, obrzęków, zasinień, przebarwień czy innych komplikacji
 • Ekstremalnie wysoka absorpcja składników kosmetycznych
 • Można używać do każdego typu cery
 • Następuje pogrubienie skóry bez jej uszkodzenia czy łuszczenia
 • Niskie koszty stosowania w stosunku do innych technik odmładzania
 • Można stosować samodzielnie w domu

 

Wskazania:

 • Skóra starzejąca się, wiotka, mało elastyczna  
 • Skóra wymagająca liftingu, poprawy sprężystości
 • Cellulit
 • Rozstępy
 • Blizny (pooperacyjne, atroficzne)

 

Stosowanie:

Surowce, które polecamy do stosowania z rolką ze względu na ich istotną rolę w pobudzaniu produkcji kolagenu i elastyny, kwasu hialuronowego oraz walory rewitalizujące i odżywiające skórę.

 

Jaką długość rolki wybrać ? 

Długość igieł  

Przeznaczenie 

Działanie 

Przeznaczenie 

0,25mm

Osobiste

Zwiększenie wchłaniania

Maksymalizacja działania kosmetyków - kremów przeciwzmarszczkowych, serów pod oczy, kosmetyków wybielających i in.

0,5 mm

Profesjonalne

 Zwiększenie wchłaniania,odbudowa kolagenu

Przebarwienia, płytkie zmarszczki, wypadanie włosów

1,0mm

Medyczne

Zwiększenie wchłaniania, naturalna odbudowa kolagenu

Zmarszczki i blizny potrądzikowe, bliznowce, ujędrnianie twarzy i ciała, blizny po parzeniach, rozstępy, poprawa kolorytu i struktury twarzy, rozszerzone pory, celullit

1,5mm

Medyczne

Zwiększenie wchłaniania, naturalna odbudowa kolagenu

Zmarszczki i blizny potrądzikowe, bliznowce, ujędrnianie twarzy i ciała, blizny po parzeniach, rozstępy, poprawa kolorytu i struktury twarzy, rozszerzone pory, cellullit

 

Zalecana częstotliwość przeprowadzania zabiegów:

 • 1,50 mm – zabiegi należy powtarzać nie częściej niż co 3-4 tygodnie

 

Specyfikacja produktu:

 • Ergonomiczna konstrukcja
 • Korpus : średnica 20 mm, szerokość 18,2 mm
 • Kąt nachylenia igły: 6 stopni
 • Wersja standardowa: 900 igieł
 • Kształt igieł:  diamentowy
 • Igły są wykonane w zaawansowanej technologii ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, wytrzymałej na rozciaganie
 • Obudowa: poliwęglan

 

Do dezynfekcji rolki i przedmiotów w trakcie wykonywania zabiegu polecamy profesjonalny płyn do dezynfekcji.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl