Derma roller - jak go używać?

0

Innowacyjne narzędzie, jakim jest derma roller, zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących poprawić kondycję swojej skóry. Dzięki mikronakłuciom stymuluje naturalne procesy regeneracji naskórka, przyczyniając się do jej odmładzania i wygładzania. Warto poznać tajniki prawidłowego stosowania tego urządzenia, aby cieszyć się maksymalnymi korzyściami z zabiegów.

Wybór odpowiedniego derma rollera

Wybierając odpowiedni model do pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na długość igieł oraz jakość wykonania urządzenia. Istotne jest również, aby derma roller był wyposażony w wymienne głowice, które umożliwiają dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry. Dobór odpowiedniej długości igieł zależy od rodzaju problemów skórnych, które chcemy rozwiązać oraz obszaru, na którym przeprowadzamy zabieg. Na rynku można znaleźć urządzenia dostosowane wyłącznie do skóry twarzy, szyi, dekoltu czy innych części ciała, a także modele wielofunkcyjne.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do mezoterapii igłowej z użyciem derma rollera, należy dokładnie oczyścić skórę oraz zdezynfekować urządzenie. Przygotowanie skóry obejmuje również nałożenie na nią odpowiednich substancji aktywnych, które mają być wprowadzone w głąb skóry podczas mikronakłucia. Ważne jest także, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Derma roller - bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Wałek wyposażony w mikroigiełki jest urządzeniem bezpiecznym, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należy unikać przeprowadzania zabiegu w przypadku chorób zakaźnych skóry, stanów zapalnych czy alergii na składniki urządzenia lub ampułki. Zabiegu nie powinno się również wykonywać w przypadku występowania takich dolegliwości jak trądzik różowaty, stany zapalne wywołane trądzikiem oraz wszelkie choroby skóry. Przeciwwskazaniem do zabiegu mikronakłuwania skóry derma rollerem są także: ciąża i karmienie piersią, nieleczona cukrzyca, choroby nowotworowe czy stosowanie leków, które obniżają krzepliwość krwi.

Technika przeprowadzania zabiegu

Podczas zabiegu z użyciem derma rollera, należy przesuwać urządzenie po skórze w różnych kierunkach, wykonując nakłucia równomiernie na całym obszarze. Ważne jest, aby dociskać je ze średnią siłą, szczególnie w okolicach oczu. Po zakończonym zabiegu należy zdezynfekować obszar zabiegowy oraz samo urządzenie, a następnie zastosować łagodzący krem regenerująco — antybakteryjny.

Pielęgnacja skóry po zabiegu mikrodermabrazji

Po zabiegu z użyciem derma rollera skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Poza podwójną warstwą kremu nawilżającego należy również chronić skórę przed promieniowaniem UV oraz unikać czynności, które mogą ją dodatkowo podrażnić, takich jak korzystanie z basenów czy saun. Przez dwa dni po zabiegu nie należy również spożywać alkoholu.

Efekty stosowania derma rollera

Regularne i prawidłowe stosowanie derma rollera może przynieść wiele korzyści dla skóry. Po pierwsze, poprawia się jej jędrność i elastyczność, dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto mikronakłucia ułatwiają wnikanie substancji aktywnych z kosmetyków, co przyczynia się do szybszego i skuteczniejszego działania preparatów pielęgnacyjnych.

Derma roller może również pomóc w redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów czy przebarwień. W przypadku cellulitu urządzenie wspomaga procesy lipolizy oraz poprawia mikrokrążenie, co prowadzi do wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności nierówności.

Częstotliwość stosowania derma rollera

Częstotliwość wykonywania zabiegów mikrodermabrazji zależy od długości igieł oraz rodzaju problemów skórnych. W przypadku igieł o długości 0,25 mm pielęgnację można przeprowadzać co dwa dni, natomiast w przypadku igieł o długości 0,5 mm — nie częściej niż raz w tygodniu. Dłuższe igły (powyżej 1 mm) wymagają większych odstępów czasowych między zabiegami — nawet do 6 - 8 tygodni.

Kiedy oczekiwać efektów zabiegów z derma rollera?

Warto pamiętać, że efekty stosowania derma rollera, nie pojawią się natychmiast. W zależności od indywidualnych właściwości skóry oraz rodzaju problemów, na które chcemy wpłynąć, pierwsze rezultaty można zaobserwować już po kilku tygodniach regularnych zabiegów. Pełne efekty przynoszą jednak serię zabiegów wykonanych przez okres kilku miesięcy.

Konsultacja z ekspertem

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem derma rollera, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub kosmetologiem. Specjalista pomoże dobrać odpowiednią długość igieł oraz ustalić indywidualny plan zabiegów, dostosowany do potrzeb Twojej skóry. Ponadto, w razie wystąpienia ewentualnych problemów czy reakcji alergicznych, ekspert będzie mógł udzielić odpowiednich wskazówek i porad.

Podsumowując, derma roller to innowacyjne narzędzie, które może przynieść wiele korzyści dla kondycji skóry. Ważne jest jednak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego stosowania urządzenia, aby uniknąć podrażnień czy infekcji. Regularne i odpowiednio przeprowadzone zabiegi mikrodermabrazji mogą znacznie poprawić wygląd skóry, redukując zmarszczki, blizny czy cellulit.

Komentarze do wpisu (0)

PROMOCJA Na DZIEŃ MAMY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl